Novinky

01
Březen 2017

Dnes končí Markíza v ČR

Programy televizní skupiny Markíza dnes končí v nabídkách operátorů v ČR. Na Slovensku se již nevysílají programy Novy. Místo nich mohou diváci přijímat jiné stanice – v Česku Markíza International a na Slovensku vysílání Nova International.

V nabídkách kabelových a satelitních operátorů, které poskytují své služby na území České republiky, od dnešního dne již nejsou programy TV Markíza (HD), TV Doma (HD) a TV Dajto (HD). Místo těchto tří programů mohou operátoři poskytovat mezinárodní verzi Markízy, nazvanou Markíza International. Programové schéma této stanice vychází z národní verze programu Markíza. Nakupovaní programy jsou ale na této verzi nahrazeny reprízami pořadů vlastní tvorby. Markíza International umožňuje v ČR jediný zcela legální příjem slovenské komerční televize. Program se totiž zcela zaměřuje jen na vlastní produkci, na kterou má vysílací práva pro šíření mimo území Slovenska.

Dnes také končí i programy české komerční skupiny TV Nova na Slovensku. Kabeloví operátoři musí k dnešnímu dni vyřadit ze své nabídky tyto programy: TV Nova (HD), Nova Cinema (HD), Nova Action (HD), Nova 2 (HD), Nova Gold (HD). Místo nich mohou operátoři nabízet stanici Nova International. Takže naprostá obdoba postupu Markízy v ČR.

Jaké programy skupiny Markíza se mohou vysílat na Česku:

– Markíza International (HD)

Od prvního březnového dne se jiné programy Markízy v Česku a Novy na Slovensku vysílat nesmějí. Pokud některý operátor i přes upozornění vysílatelů poskytuje jiné programy těchto komerčních skupin na území druhého státu, vystavuje se soudnímu sporu.

Ze satelitní nabídky Skylinku a dalších operátorů by tudíž měla Markíza pro ČR také vypadnout.